Vineri, 26 iunie, a fost stabilit țintarul noului sezon la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal.
Cel care a efectuat tragerea la sorți a fost Ciprian Deac, fotbalistul de legendă al celor de la CFR Cluj retras în mai.
Dinamo – FCSB, cel mai mare derby din România, se joacă în cadrul etapei a opta, care se va desfășura pe 5 și 6 septembrie
În ediția 2026/2027 a SuperLigii României vor fi prezente 16 echipe. Au retrogradat direct Unirea Slobozia și Metaloglobus, iar după baraje a ajuns în Liga a 2-a și Hermannstadt. Au promovat Corvinul Hunedoara, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe și FC Voluntari.
Textul integral poate fi citit pe site-ul sursă: www.digisport.ro