6 echipe din cele 13 care au rămas în Superliga și-au păstrat antrenorul pentru noul sezon, în timp ce alți trei portughezi vor lupta contra laureatului Filipe Coelho în noul campionat.
Cele trei echipe nou-promovate și-au reconfirmat principalul: Florin Pîrvu (FC Voluntari), Florin Maxim (Corvinul) și Ovidiu Burcă (Sepsi Sf. Gheorghe).
Marius Baciu a fost pe bancă la meciurile de baraj de Conference League, 3-2 cu FC Botoșani și 2-1 cu Dinamo. Va fi la FCSB principal.
Au activat, sezonul trecut, pe cele 16 bănci din Superliga un total de 33 de antrenori principali sau având această funcție. Numărul înlocuirilor s-a ridicat la 18.
Textul integral poate fi citit pe site-ul sursă: www.prosport.ro