Victor Angelescu (41 de ani), acționar minoritar și președinte la Rapid București, a anunțat o nouă plecare din Giulești pentru actuala fereastră de transferuri.
Fotbalistul s-a săturat de statutul pe care l-a avut în ultima perioadă și a cerut oficial undă verde pentru a-și găsi o nouă echipă. Conducerea Rapidului i-a dat acordul.
Rapid se schimbă din temelii în această vară, iar antrenorul Daniel Pancu ar putea începe sezonul 2026-2027 cu un suflu total nou în Giulești.
Tobias Christensen (26 de ani) a fost vândut de Dan Șucu pentru suma de 500 de mii de euro, în timp ce Elvir Koljic (30) și Diogo Mendes (28) au ajuns la finalul înțelegerilor și nu au primit propuneri de prelungire.
Textul integral poate fi citit pe site-ul sursă: www.prosport.ro