Kader Keita, mijlocașul celor de la Rapid, a fost trimis în judecată în dosarul în care este acuzat de părăsirea locului accidentului şi ucidere din culpă.
Fotbalistul celor de la Rapid a călcat o femeie pe o trecere de pietoni, iar aceasta a murit la spital după mai multe săptămâni. Fotbalistul se află sub control judiciar, iar procuorul de caz a solicitat instanţei de judecată menţinerea acestei măsuri preventive.
Kader Keita a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti, pentru părăsirea locului accidentului ori modificarea sau ştergerea urmelor acestuia şi ucidere din culpă.
Fotbalistul se alfă sub control judiciar, iar procurorii cer instamţei de judecată menţinerea măsurii preventive.
Textul integral poate fi citit pe site-ul sursă: www.digisport.ro