Rapid se pregătește să le spună adio: „Am discutat cu Pancu, nu mai intră în vederile noastre” | Sport.ro

Rapid i-a adus până acum pe Mohammed Kamara (liber de contract după despărțirea de CFR Cluj) și Vladan Bubanja (împrumutat de la Orenburg). De asemenea, au revenit după împrumuturi jucători precum Rareș Pop, Omar El Sawy, Cristi Ignat sau Bogdan Ungureanu.

La capitolul plecări, Rapid a încasat aproximativ 700.000 de euro după vânzarea lui Tobias Christensen la Wieczysta Cracovia, iar Elvir Koljic, Diogo Mendes, Leo Bolgado și Daniel Paraschiv au părăsit și ei clubul.

Victor Angelescu anunță că, în perioada următoare, Rapid ar mai putea vinde un alt jucător și s-ar putea despărți de alți doi, care nu intră în planurile lui Daniel Pancu pentru noul sezon.

„Mai avem discuții pentru plecare cu încă un jucător. Avem o ofertă, dar în momentul de față nu suntem agreați pe sumă. Sunt unul-doi jucători cu care vrem să închidem, adică să plece liberi. Nu vreau să spun cine pentru că poate le afectăm negocierile cu alte echipe. Sunt jucători despre care am discutat cu Daniel și nu mai intră în vederile noastre pentru anul viitor. Dacă nu își găsesc, sunt jucători sub contract”, a spus Victor Angelescu, la Prima Sport.


Textul integral poate fi citit pe site-ul sursă: www.sport.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *